GALA Kültür ve Sanat Akademisi

Hakkımızda

Okulumuz 1 Temmuz 2014 tarihinde Ankara’nın Çayyolu semtinde yarı ticari yarı kültürel bir faaliyet anlayışıyla kurulmuştur. Eğitim ve denetim kadromuz üniversitelerin Güzel Sanatlar fakültelerinde ve konservatuvarlarında görev yapmakta olan akademik personellerden ve alanında master/doktora yapan uzmanlardan oluşmaktadır.

Sanatın, insanların sosyal ve zihinsel gelişimleri üzerindeki olumlu etkileri çok sayıda akademik araştırma ile kanıtlanmış durumdadır. Bizler de Gala Kültür ve Sanat Akademisi olarak bu bilimsel gerçeklik ışığında, toplumumuzda sanatın yaygınlaşması ile birlikte özgüvenli, yaratıcı ve mutlu bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.

Gala Kültür ve Sanat Akademisi’nde verdiğimiz eğitimlerin kalıcılığını sağlamak adına konser, sergi, gezi, dinleti, seminer gibi çeşitli etkinliklerle desteklenmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Bu düşünce doğrultusunda, eğitim-öğretim yılı içerisinde yurt içinden ve yurt dışından sanatçılar okulumuz öğrencilerinin faydalanabilmeleri amacıyla sık sık misafir edilmektedir. Ayrıca yıl içerisinde kurumumuzun belirlemiş olduğu çeşitli opera, bale, konser, sergi vb. etkinlikler için öğrencilerimiz ve velilerimize ücretsiz bilet temin edilmektedir.

Gala Kültür ve Sanat Akademisi olarak kurumumuzun siz öğrencilerimize ve velilerimize daha faydalı olabilmesi için her türlü fikirlerinizi iletmeniz bizim için önem arz etmektedir.

Her bireyin kendisini sanatın en az bir dalında ifade edebildiği günler görmemiz dileğiyle…

Teşekkür ederiz!